+90 (342) 323 70 75 info@buharaturizm.com.tr

3) RELAX DOĞU KARADENİZ YAYLALARI & BATUM TURU 6 GÜN - 5 GECE

SATIŞ DEVAM EDİYOR
Kişi Başı 1275TL

3) RELAX DOĞU KARADENİZ YAYLALARI & BATUM TURU 6 GÜN - 5 GECE

2021-06-27 - 2021-07-03


DOĞU KARADENİZ YAYLALARI & BATUM TURU

TUR                           : DOĞU KARADENİZ YAYLALARI &  BATUM.

TUR TARİHİ              : 27.06.2021 ÇIKIŞ

TUR HAREKET YERİ : GAZİANTEP BUHARA TURİZM ÖNÜ.

HAREKET SAATİ       : 22:00

KONAKLAMA            : YARIM PANSİYON

GECELEME                : 6 GÜN - 5 GECE

GEZİLECEK YERLER  :  AMASYA - SAMSUN - FATSA - ÜNYE - ORDU -GİRESUN - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA –  SÜRMENE - OF - ÇAYKARA - UZUNGÖL YAYLASI - SULTAN MURAT YAYLASI - RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - POLAVİT ŞELALESİ - ZİLKALE - HOPA - BORKÇA - KARAGÖL - ARTVİN - LİVANE KALESİ -  ERZURUM - GÜRCİSTAN BATUM. 

KARADENİZ NEDEN BUHARA TURİZM İLE GEZİLİR ?  

            ÇOK İYİ BİLİYORUZ’Kİ KARADENİZ’E ÖMRÜNÜZ BOYUNCA BİR YADA İKİ KEZ GELİYORSUNUZ VE BUNA DEĞMESİNİ İSTİYORSUNUZ. SİZİN’DE ŞUNU BİLMENİZİ İSTİYORUZ Kİ; BİZİMLE HER GİDENİN MEMNUN AYRILIP, DAHA ÇOK İNSANI YAYLA TURU İÇİN ÖZENDİRMESİNİ İSTİYORUZ. BU YÜZDEN BİZ SİZE EN İYİSİNİ SUNABİLMEK İÇİN CANLA BAŞLA GAYRET EDİYORUZ. EN ÖNEMLİSİ BU TURDA DENEYİM EDİNECEKSİNİZ. YAYLA YAŞANTISINA, YAYLA KÜLTÜRÜNE VE FOLKLORUNA ÇOK YAKINDAN TANIK OLACAKSINIZ. YAYLALARDA İNSANLARLA SOHBET ETME FIRSATINIZ OLACAK, HORONA KATILIP TULUMUN EZGİSİ İLE COŞACAKSINIZ, YÖRESEL YEMEKLERİ TADACAKSINIZ, EN GÜZEL TATİL FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKECEKSİNİZ, KARADENİZ’İN DOĞASINI TANIYACAKSINIZ… FOLKLORU, MÜZİĞİ, MUTFAĞI ve YAŞAM TARZI SADECE TANIMANIZI DEĞİL SİZİ BU YAŞAMIN İÇİNE SOKUP BİREBİR ETKİLEŞİM İÇİNDE OLMANIZI İSTİYORUZ. DİĞER TURLARDAN FARKLI OLARAK YENİ DENEYİMLERLE EVİNİZE DÖNMENİZİ İSTİYORUZ…

RELAX DOĞU KARADENİZ & BATUM GEZİSİ

 

1.GÜN: PAZAR – GAZİANTEP ÇIKIŞ – GECE YOLCULUĞU.

Akşam saat: 22:00’da Buhara Turizm önünden hareket ile ikramlar eşliğinde Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz.

 

2.GÜN: PAZARTESİ – AMASYA – SAMSUN – ÜNYE – FATSA.

Sabah saatlerinde yüzyıllardır süre gelen ve ölümsüz aşkın sembolü Ferhat ile Şirin’in aşkını anlatan su kanalları eşliğinde Amasya’ya varıyoruz. Amasya’da vereceğimiz kahvaltının ardından, 8.000 yıllık geçmişe sahip Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız, Gök MedreseTorumtay Türbesi (Panoramik Tur sonrasında Yıldırım Beyazıt Camisi ve Külliyesi’ni geziyor, Şehzadeler Parkı, Yalıboyu Evleri’ni fotoğraflıyor, Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varışımızın ardından, Onur Anıtı, İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapurunu gezip Terme ve Çarşamba üzerinden Ünye’ye giriş yaparak muhteşem sahiller eşliğinde Fatsa’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN: SALI – ORDU  BOZTEPE – GİRESUN – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Ordu’yu ve Karadeniz’i izleyeceğimiz, 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor, muhteşem manzaraya tanıklık ediyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra, 4000 yıllık kadim şehir Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Giresun Kalesini ve Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olma özelliğine sahip Giresun Adasını panoramik olarak görüyoruz ve Trabzon’a giriş yapıyoruz. Trabzon’da 257 yıl Kommenos Devleti’ne ev sahipliği yapmış, “Kutsal Bilgelik” anlamındaki Ayasofya’yı geziyoruz. Duvarlarda resmedilen freskleri rehberimizden dinledikten sonra, 390 rakımlı Soğuksu Mevkiine çıkıyoruz ve Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Rehberimizin köşk anlatımı sonrasında Konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN: ÇARŞAMBA – SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL – SULTAN MURAT YAYLASI.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, uzun bir tadilat sonrasında kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Maçka üzerinden ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izini takiben, Altındere Milli Parkı içerisinde 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırı karşılıyor bizleri. Sümela Manastırı gezimizi & fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor ve Soğanlı dağlarından doğan ve Of ilçesinde Karadeniz ile buluşan Solaklı deresi eşliğinde Tabiat Koruma Alanı ilan edilen 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük göllerinden bir tanesi olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman esnasında göl etrafından yürüyüş yapabilir, Seyir Terasından ladin ağaçları arasındaki Tabiat Koruma Alanı olan Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alıyor ve Bulutların üzerinde konaklama yapacağımız SULTAN MURAT YAYLA’SINA hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN: PERŞEMBE – RİZE – ÇAMLIHEMŞİN – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Rize üzeri “Bulut ve Sis Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen, 1400 rakımda sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi panoramik görüp, birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş olan Fırtına Vadisinin muhteşem dokusuna giriş yapıyoruz. Dünyanın korunması gereken 200 ekolojik vadisinden biri olan ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Fırtına Vadisinde Zipline ve Rafting için serbest zaman diyoruz ve sonrasında Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimiz ile birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ulusal ve uluslararası dergiye, kapak olmuş olan Kaçkar Dağı eteklerindeki Çat Vadisi turumuza başlıyoruz. 19. yy. sonlarında, Laz Mimarlarca yöreye uygun inşa edilen Konakları ve bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva Kemer Köprüsünü görüyoruz. Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış Konakları fotoğrafladıktan sonra, 700 rakımlı Sarp bir kayaya kartal yuvası şeklinde inşa edilen Zil Kaleyi ve Rize’nin  debisi en yüksek şelalesi Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Şelalenin muhteşem manzarasında vereceğimiz kısa molanın ardından Ayder Yaylasında, Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor, eski yayla evlerinin arasındaki yürüyüşümüzün sonunda közde pişirilen Türk Kahvelerimizi alıyor, çam ormanları arasında Kaçkar Dağlarının muhteşem manzarasını izliyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.   

 

6.GÜN: CUMA – BATUM – BORKÇA KARAGÖL – ARTVİN – TORTUM ŞELALESİ – ERZURUM.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, (ÖNEMLİ NOT: Gürcistan’a  girişler açılması durumunda Batum turlarımızı gerçekleştireceğiz. Aksi durumda normal güzergahımızda devam edeceğiz.) Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlıyor Batum turumuza başlıyoruz. St. Andrew Heykeli ve Gonia HisarınıTers Bina ve Ardagani Gölünü görüpturumuza yürüyerek devam ediyoruz. Orta Cami, Fener Kulesi, Piazza Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı gezilerimizin ardından mola veriyoruz. Astroloji Saati, Poseidon’un HeykeliNeptün Meydanı, Alfabe Kulesi, Kurban Said’in başyapıtı Ali ile Nino Heykeli gezileri sonrasında,  Gaziantep’e doğru dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.

(BATUM’A GİDİLMEZ İSE) Karadeniz’in sahil kasabaları gezimize Çoruh nehri kenarında kurulu Artvin’in ilçesi Borçka ile devam ediyoruz. Bizleri bekleyen dolmuşlarımıza biniyor, ladin ağaçları ve Mayasur, Bandaranala Şelalelerinin güzel görüntüleri eşliğinde, Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı 1550 rakımlı Borçka Karagöl’e varıyoruz. Kraskur Deresinin önünün heyelan sonucu kapanmasıyla oluşmuş ve çam ağaçlarının göle yansıyla tam bir doğa harikası olan Karagöl’de, göl etrafındaki patikada yürüyüş yapabilir veya kayık ile göl sefası yapabilirsiniz. Karagöl’den ayrılıyor, ipek yolu güzergâhındaki Artvin’de; Livane KalesiKahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan 22 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelini ve Dünyanın 6. Büyük Set Barajı ünvanlı Deriner Barajını görüyor, yolculuğumuza Gürcülerin Tao Klarjeti diye adlandırdığı Aşağı Çoruh Vadisiyle devam ediyoruz. Türkiye’nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından 18.yüzyılda heyelan sonucu oluşan Tortum Gölü ve 48 metre yüksekliği ile sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Tortum Şelalesini görüyoruz. Pirin Kayalar Geçidini aşıyor, sakin şehir ünvanlı Uzundere üzerinden, Anadolu’nun en yüksek şehir Erzurum’a varıyoruz. Kısa şehir turumuzda Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Camii, Osmanlı Eseri Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesi, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak görüyor, akşam yemeğimizi yöreye has çağ kebabı ve kadayıf dolması şeklinde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

7.GÜN: CUMARTESİ – GAZİANTEP

GAZİANTEP’E varış ve bir sonraki BUHARA TURİZM gezilerinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

       

 

:

Nakit

KK Tek Ödeme

3 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

1.275 TL

1.300 TL

1.350 TL

6–12 Yaş (aile ile aynı odada)

:

950 TL

975 TL

1.025 TL

2–5 Yaş (koltuk ücreti)

:

550 TL

560 TL

590 TL

Tek Kişilik Oda Farkı

:

375 TL

385 TL

400 TL

       ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

        Kişi sayısına Mercedes Travego veya Tourısmo Otobüsler veya Isuzu – Sultan Maxi Araçlar ile ulaşım.

        4 Gece Bölge Otellerinde Konaklama.

        1 Gece Fatsa, 1 Gece Zigana, 1 Gece Sultan Murat Yaylası, 1 Gece Ayder Yaylası.

        Toplam 5 Sabah Kahvaltısı  4 Akşam Yemeği.

        1. Gün Amasya’da Sabah Kahvaltısı.

        Otellerde alınacak 4 Sabah Kahvaltısı.

        Otellerde alınacak 4 Akşam Yemeği.

        Programda belirtilen tüm çevre gezileri.

        Seyahat Sigortası.

        Yolculuk sırasında ikramlar.

        Profesyonel Rehberlik hizmeti.

        Milli Parklar Giriş Ücretleri. 

       ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

        Öğle Yemekleri

        Müze & Ören yeri giriş ücretleri.

        Zilkale Minibüs Ücreti.

        Lustra ve Garester yaylası Minibüs Ücreti.

        Borkça Karagöl Minibüs Ücreti.

        Gürcistan Otobüs Ücreti.

        Borkça Karagöl MinibüÜcreti.

        Gürcistan Çıkış Fonu.   

        Son Gün Erzurumdaki Akşam Yemeği.

       NOTLAR

       ► 00-05 yaş arası çocuklara otobüste koltuk ve otelde yatak verilmemektedir.

       ► Otobüsteki yerler için kayıt sırasında koltuk numarası verilecektir.

       ► Ödeme alınmadan yapılan rezervasyonlarda opsiyon süresi 3 gündür.

       ►Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı %25 ön ödemenin acentamıza ödenmesi ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

       ► Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 15 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

       ► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

       ► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


NOTLAR

 OTOBÜSTEKİ YERLER İÇİN KAYIT SIRASINDA KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

 REZERVASYON İÇİN KİŞİ BAŞI 350 TL ÖN ÖDEMENİN ACENTAMIZA YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

 KALAN BAKİYENİN HAREKET TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE ÖDENMESİ GEREKMEKTEDİR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜS’TE KOLTUK, OTEL’DE YATAK VERİLMEMEKTEDİR ve YEMEK’LERDE SERVİS AÇILMAMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARDAN SADECE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ÜCRETİ ALINMAKTADIR.

 02-05 YAŞ ÇOCUKLARA OTOBÜSTE KOLTUK İSTENİRSE KOLTUK ÜCRETİ : 500 TL

REZERVASYON SÜRESİ

ÖDEME ALINMADAN YAPILAN REZERVASYONLARDA OPSİYON SÜRESİ 3 GÜNDÜR.

TURUMUZA KATILIRKEN : Karadeniz bölgesi sürekli yağış olan bölgelerden birisi olduğu için yanınıza Şemsiye, Yağmurluk, Hırka, Kazak almayı unutmayınız. Ayrıca rahat yürüyüş için spor ayakkabınızı, terliğinizi veya sandaletinizi, rahat kıyafetlerinizi, otobüste gece yolculuğu yapacağımız için otobüste kullanmak üzere küçük seyahat yastığınızı ve Karadeniz´deki anılarınızı devamlı hatırlamak için Fotoğraf makinenizi ve yedek hafıza kartı veya filmlerinizi ve yedek batarya ve pillerinizi yanınıza almayı unutmayınız.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.


Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.


*** Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.


*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama extra bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.


***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.


***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.